نتورک مارکتینگ

آموزش مقدماتی بازاریابی شبکه ای

آموزش فروش در بازاریابی شبکه ای

آموزش مقدماتی بازاریابی شبکه ای

آموزش مقدماتی بازاریابی شبکه ای به شما کمک می کند تا با مفاهیم اولیه بازاریابی شبکه ای یا نتورک مارکتینگ آشنا شوید و بتوانید کسب درآمد کنید.

بازاریابی شبکه ای نوعی بازاریابی است که اگر بدانید چگونه آن را مدیریت کنید می‌تواند تأثیر به سزایی در تجارت شما بگذارد. در این مقاله تصمیم داریم آموزش مقدماتی بازاریابی شبکه ای را توضیح دهیم تا با مفاهیم ابتدایی آن آشنا شوید.

احتمالاً قبلاً این تجربه را داشته‌اید: یک رستوران جدید را امتحان کردید و تجربه‌ای شگفت انگیز داشته‌اید، قیمت پایین، غذای لذیذ، محیط خوب، پیشخدمت‌های مؤدب و غیره. روز بعد، طبق معمول به دفتر کار خود می‌روید. وقت استراحت فرا می‌رسد، با برخی از همکاران یا دوستان خود می‌روید و یک قهوه می‌نوشید.

در مورد چه مسئله‌ای صحبت می‌کنید؟

آموزش مقدماتی بازاریابی شبکه ای

احتمالاً اولین چیزی که با آن‌ها به اشتراک می‌گذارید تجربه جدیدتان است. هفته قبل، یک رستوران افتضاح امتحان کردید: اولین واکنش شما این بود که به همه بگویید “هرگز به آن‌جا نرو!”. اما امروز، شما یک تجربه خوب دارید و دوست دارید آن را با دیگران به اشتراک بگذارید. شما قهوه خود را می‌خورید، و می‌گویید “دیروز من این رستوران را امتحان کردم.

اوقات خوبی را سپری کردم و دوباره می‌روم.” تبریک می‌گویم: شما بازاریابی شبکه ای را تجربه کردید!

عملکرد بازاریابی شبکه ای

آموزش مقدماتی بازاریابی شبکه ای؛

چگونه کار می‌کند؟

واقعاً چه کاری انجام داده‌اید؟

واضح است که شما کار خاصی انجام نداده‌اید. شما طبیعی بوده‌اید، نسبت به موقعیتی که شما را خوشحال می‌کند، مشتاق بوده‌اید. سپس، اشتیاق شما بر روی نظر همکارانتان تأثیر گذاشت و آن‌ها را تشویق کرد که سعی کنند تجربه مشابه شما را داشته باشند. همکاران، دوستان، خویشاوندانتان شبکه شما هستند.

مقاله پیشنهادی: ایده های کسب درآمد اینترنتی

آموزش مقدماتی بازاریابی شبکه ای؛ چرا کار کرد؟

صرفاً به دلیل واقعی بودن آن. با استفاده از تبلیغات، شرکت‌ها سعی می‌کنند این احساس را ایجاد کنند، کپی کنند. با این حال، اشتیاق کسی که یک تجربه خوب داشته است و کسی که آن را بازگو می‌کند تا بتواند بر رفتار مردم تأثیر بگذارد، متفاوت است. اولی را طبیعی می‌نامند. این یکی توسط افراد دیگر قابل تشخیص است: آن‌ها می‌توانند تفاوت بین یک بازیگر و یک شخص واقعاً خوشحال از شرایط را احساس کنند.

آموزش بازاریابی مقدماتی شبکه ای

تاثیر بازاریابی شبکه ای

آموزش مقدماتی بازاریابی شبکه ای؛ چگونه تأثیر را اندازه گیری کنیم؟

آموزش مقدماتی بازاریابی شبکه ای یکی از پیچیده‌ترین راه حل‌های بازاریابی است: اندازه گیری تأثیر آن غیرممکن است.

اطلاعاتی که شما آن را بازگو کرده‌اید به زودی به شکل ویروس منتشر می‌شود. به آرامی اصلاح می‌شود: این خطر انتقال دهان به دهان است.

این نوع بازاریابی را بازاریابی ویروسی می‌نامند. درک این سیستم آسان است: یک نفر، اطلاعات را به ده نفر می‌دهد. هر یک از آن‌ها، اطلاعات را به ده نفر دیگر می‌دهند. اطلاعات سریع حرکت می‌کنند و تعداد افرادی که آن را دریافت می‌کنند به طور تصاعدی افزایش می‌یابد. با این حال، اطلاعات اولیه هرگز با اطلاعات آخر یکسان نیستند.

همچنین از طریق آموزش مقدماتی بازاریابی شبکه ای، شما می توانید یک کسب و کار خانگی پر درآمد راه اندازی کنید.

آموزش مقدماتی بازاریابی شبکه ای

نحوه کار کردن در بازاریابی شبکه ای

آموزش مقدماتی بازاریابی شبکه ای؛ اصول کار چیست؟

شما می‌توانید دوستان خود را متقاعد کنید که رستورانی که دیروز آن‌جا رفتید، خوب بود. چرا نمی‌توانید آن‌ها را متقاعد کنید که هر محصولی خوب است؟

در ابتدا این احساس را خواهید داشت: “چگونه می‌توانم به دوستان خودم بفروشم؟ آن‌ها دوستان من هستند، مشتری من نیستند! احساس می‌کنم به آن‌ها خیانت می‌کنم! “.

این یک واکنش طبیعی است و شما کاملاً درست می‌گویید. با این وجود، جمله زیر را در نظر بگیرید: هدف این نیست که ده جارو به مادربزرگ خود بفروشید.

همچنین از طریق بازاریابی شبکه ای محصولات زیادی از جمله نیوشا، پنبه ریز، تکسو و غیره به فروش می رسد.

هدف این است که عادت‌های خود را حفظ کنید. دوستان شما مشتری آن شخص هستند. چرا آن‌ها مال شما نیستند؟

شما عادت دارید که به آن‌ها بگویید چه چیزی برای شما خوب بود، کدام تجربه خوبی را با برخی از خدمات یا محصولات تجربه کردید. مرحله بعدی آسان است: به وفاداری خود ادامه دهید و احساس خود را بگویید، اما با این کار درآمد کسب کنید! احتمالاً فکر می‌کنید:

“چگونه می‌توانم به دوستانم دروغ بگویم تا برای خرید آن‌ها تأثیر بگذارم؟”.

آموزش مقدماتی بازاریابی شبکه ای (1)

اما باید به این نکته توجه داشته باشید، برای اینکه در این زمینه بتوانید مهارت کافی را کسب کنید، توصیه می شود که مقاله آموزش کامل بازاریابی شبکه ای را به دقت مطالعه کنید.

دروغ نخواهید گفت!

به آن‌ها دروغ نخواهید گفت، به این دلیل که اگر این کار را بکنید، به یک تبلیغ تبدیل می‌شوید.

و همانطور که قبلاً بیان شد، تبلیغات به خوبی بازاریابی شبکه ای کار نمی‌کند، زیرا بدیهی است که درست نیست. شما باید صادق باشید، محصول یا خدمتی را که می‌فروشید دوست داشته باشید.

اگر سعی کنید بر روی دوستان خود تأثیر بگذارید تا محصولی را که دوست ندارید یا محصولی را که حتی از آن استفاده نمی‌کنید، بخرید، بلافاصله شکست خواهید خورد.

آموزش مقدماتی بازاریابی شبکه ای (2)

اگر سعی کنید آن‌ها را متقاعد به خرید کنید، یک تنش ایجاد می‌کنید، خطر از دست دادن فروش و دوستتان. اصل آسان است: به گفتن حقیقت ادامه دهید، به اظهار نظر خود ادامه دهید، عادت‌های خود را تغییر ندهید، هرگز دروغ نگویید، فقط برای آن پول دریافت کنید. عامل اصلی این موفقیت اعتماد است.

با شناخت این مفهوم، آموزش مقدماتی بازاریابی شبکه ای شما به نقطه‌ای رسیده است که باید با مهارت‌های مورد نیاز این صنعت بیشتر آشنا شوید.

با علی مقدم کیا همراه باشید تا با آموزش های جدید و به روز در زمینه های مختلف موفقیت آشنا شوید.

1 دیدگاه برای “آموزش مقدماتی بازاریابی شبکه ای

  1. سهیلا گفت:

    مقاله بسیار جالبی بود. ممنون از اطلاعاتتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *